Осадчук Петро Ігорович, 

доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри 

 

Слово завідувача

До електроенергетики відноситься як генерація електроенергії, так і її подальше перетворення. Основний споживач електроенергії в промисловості (60-70%) електропривод, тому оптимізація його режиму роботи дає великий економічний ефект.

В Україні велика увага приділяється харчовій промисловості, яка переорієнтовується на впровадження сучасної техніки з великою насиченістю електроустаткуванням, зокрема електроприводом.

Електропривод широко застосовується в електропобутових приладах, таких як холодильники, кондиціонери, пилососи, фени, вентилятори і витяжки, мікрохвильові печі і т.д., що розширює коло підприємців, зацікавлених в сервісі, налагодженні та обслуговуванні електромеханічних пристроїв.

Сучасний автомобіль немислимий без великої кількості електроприводів (бензонасос, вентилятор, електропривод склопідйомників, кондиціонер і т.д.), тому підприємства автосервісу також потребують фахівців з електромеханічних і мехатронних пристроїв.

Електромеханіки постійно затребувані при експлуатації електрообладнання суден. Наші випускники після нетривалої перепідготовки, що враховує морську специфіку, можуть виконувати обов'язки суднового електромеханіка та електрика.

Перераховане показує, що фахівці в області сучасного електроприводу особливо затребувані. Це обумовлено також впровадженням робототехніки при виробництві та упаковці продукції.